Jesteś radcą lub radczynią prawną? A może adwokatem lub adwokatką? 

Jeśli chcesz zaangażować się pro bono w obronę praw cudzoziemców w Polsce, zapraszamy Cię do współpracy m.in. w poniższych obszarach:

Wykorzystanie pracowników migrujących 

W sprawach osób oszukanych czy wykorzystanych przez nieuczciwych pracodawców składamy pozwy i dążymy do uzyskania zaległego wynagrodzenia lub należnego odszkodowania. 

Umieszczenie w ośrodku strzeżonym 

Walczymy  z niesłuszną detencją dzieci i osób wrażliwych, reprezentując ich w postępowaniach o umieszczenie i przedłużenie detencji, jak również w postępowaniach o odszkodowanie/zadośćuczynienie za niesłuszną detencję. 

Najbardziej zależy nam na współpracy z profesjonalistami praktykującymi w miastach: Warszawa, Kętrzyn, Olsztyn, Biała Podlaska, Białystok, Lublin, Grójec, Radom, Przemyśl, Krosno Odrzańskie i Zielona Góra.

Dyskryminacja

Składamy pozwy i reprezentujemy cudzoziemców w sprawach ich nierównego traktowania (zarówno w postępowaniu cywilnym, jak i administracyjnym). 

Przestępstwa z nienawiści 

Udzielamy wsparcia prawnego osobom pokrzywdzonym przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami ze zwględu na rasę, religię, narodowość czy pochodzenie. Reprezentujemy pokrzywdzonych na komisariatach, w prokuraturze  oraz w sądach. 

Przemoc ze względu na płeć

Wspieramy prawnie osoby doświadczające przemocy ze względu na płeć, głównie kobiety- migrantki czy uchodźczynie, ale również osoby nieheteronormatywne. Reprezentujemy je w postępowaniach karnych oraz cywilnych. 

Inne

Jesteśmy otwarci na inne formy współpracy z profesjonalnymi pełnomocnikami w zakresie ochrony praw cudzoziemców.  

Chcesz się zaangażować? Napisz do nas: biuro@interwencjaprawna.pl