Przeczytaj uważnie:

  1. Odpowiedz na kilka pytań a otrzymasz proste odwołanie, które pobierzesz na swoje urządzenie(telefon, komputer).
  2. Wydrukuj je, podpisz i wyślij tradycyjną pocztą do odpowiedniego organu – aby Twoja sprawa była jeszcze raz rozpatrzona.
  3. Odwołanie, które od nas otrzymasz jest uproszczone – nie zawiera wszystkich ważnych argumentów w Twojej sprawie. Dlatego postaraj się po jego wysłaniu, na spokojnie skontaktować się z prawnikiem/prawniczką i z ich pomocą dosłać do urzędu dodatkowe informacje, istotne w Twojej sytuacji.
  4. Znajdź osobę, która zgodzi się zostać Twoim pełnomocnikiem do doręczeń w Polsce. Zgodnie z przepisami korespondencja urzędowa kierowana jest tylko na adres w Polsce – dlatego potrzebujesz mieć w Polsce pełnomocnika, który będzie odbierał Twoją korespondencję pod polskim adresem – w przeciwnym wypadku nie dowiesz się co się dzieje w Twojej sprawie.
  5. Pamiętaj, że jeśli przebywasz za granicą, wówczas odwołanie wyślij jak najszybciej, musi dotrzeć do polskiego urzędu pocztowego w ciągu 14 dni od wydania decyzji. Możesz również złożyć odwołanie w polskim konsulacie w terminie 14 dni od odebrania decyzji.

Rozumiem, chcę otrzymać odwołanie od decyzji o odmowie wjazdu