Zaproszenie na seminarium “Dobra administracja więzienna – jeden standard dla wszystkich”

W ramach projektu, który realizujemy w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej przy udziale Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej UW, pt. „Dobra administracja więzienna – jeden standard dla wszystkich”, przygotowujemy monitoring na temat „dobrej administracji więziennej”.

Nasz Zespół badawczy, złożony ze studentów i absolwentów kryminologii, prawa i resocjalizacji, w lipcu br. będzie wizytował osiem jednostek penitencjarnych.

Celem badań jest ustalenie, co Służba Więzienna rozumie pod pojęciem „dobrej administracji więziennej” oraz zidentyfikowanie jej wskaźników i praktyki jej stosowania.

Chcemy dowiedzieć się, co to znaczy „dobra administracja więzienna” z perspektywy zarówno prawa administracyjnego, jak i realiów zakładu karnego. W efekcie chcemy opracować raport oraz opinię dotyczącą tej istotnej, a mało znanej części administracji publicznej.

Szukamy konsensusu między oczekiwaniami wynikającymi z ogólnych zasad postępowania administracyjnego oraz wymogami postępowania wykonawczego; między standardem dobrej administracji, a specyfiką wykonania kary pozbawienia wolności.

Zapraszamy do wspólnej merytorycznej dyskusji w dniu 27 czerwca br. o godz. 10:00 w siedzibie IPSiR, ul. Podchorążych 20, sala 32

program seminarium

zdjęcie: Foter.com

Słowa kluczowe: ,

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »

Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy:
logo-fanimani

Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom:
logo-dobrywolontariat

Współpracujemy z:
SOS Wioski Dziecięce