Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie udzielił Panu Azimovi T. zgody na pobyt ze względów humanitarnych. Rodzina Pana Azima T. uzyskała w Polsce zgodę na pobyt humanitarny, w związku z silną integracją dzieci z polskim społeczeństwem.

>>> Możesz przeczytać o tym jak pomogliśmy rodzinie Pana Azima T. <<<

Pan Azim T. wraz z rodziną przebywali w Polsce od 2014 r. Ich problemy z polskimi organami migracyjnymi i azylowymi, a także przyczyny, dla których musieli uciekać z Kirgistanu, zostały opisane w artykule, który ukazał się 10 września 2015 r. w „Dużym Formacie”.

Żona oraz trójka synów Pana Azima T. uzyskała w Polsce zgodę na pobyt humanitarny. SIP niezwłocznie wystąpiło do Straży Granicznej z wnioskiem o przyznanie tego samego tytułu pobytowego Panu Azimowi T. Zobowiązanie do powrotu Pana Azima T. naruszałoby prawo do życia rodzinnego, bowiem skutkowałoby rozdzieleniem rodziny. Jego żona oraz synowie przebywają legalnie i na stałe w Polsce i nie mogą wrócić do Kirgistanu. Pan Azim T. otrzymał w Polsce zgodę na pobyt humanitarny i może tu bezpiecznie mieszkać razem ze swoją rodzinę.

SIP występowało w sprawie jako organizacja społeczna dopuszczona do udziału w postępowaniu.

Udostępnij