Stowarzyszenie Interwencji Prawnej – pomagamy uchodźcom

20 czerwca jest Światowym Dniem Uchodźcy. Przypominamy, że Stowarzyszenie Interwencji Prawnej udziela bezpłatnej pomocy i porad prawnych dla cudzoziemców.

Na zdjęciu Paulina, uchodźczyni z Kenii i Aleksandra Chrzanowska (SIP).

W pierwszym kwartale 2012 r. w ramach dyżurów prawników i doradcy międzykulturowegoudzieliliśmy porad 123 osobom, w ponad 200 sprawach. Najwięcej klientów, którym udzielono porad pochodziło z Czeczenii, Gruzji, Kongo, Białorusi i z Rosji.

W ramach Centrum Wolontariatu odbyło się 158 wizyt lekarskich w obecności tłumacza. Poza tym, wolontariusze towarzyszyli cudzoziemcom podczas załatwiania spraw w urzędach oraz spraw życia codziennego. W ramach projektu “Poznaj świat. Międzykulturowe przygody naukowe” odbyły się kolejne wycieczki dla dzieci uchodźców z ośrodka w Mosznach i dzieci polskich z okolic Brwinowa. Odbyły się wycieczki do ZOO, do Planetarium i pokaz slajdów z Gruzji w warszawskim kinie Wisła.

W marcu rozpoczął się projekt “Podnoszenie kompetencji wolontariuszy, działających na rzecz uchodźców”, finansowany przez miasto stołeczne Warszawa. Do tej pory odbyło się szkolenie z podstaw prawnych pobytu uchodźców w Polsce, zajęcia językowe (z języka rosyjskiego), wizyta w ośrodku dla uchodźców na Targówku oraz spotkanie z koordynatorką Centrum Wolontariatu.

W I kwartale 2012 w ramach Centrum Informacyjnego dla Cudzoziemców, 187 osób skorzystało z pomocy prawników i doradców w siedzibie Stowarzyszenia.

Słowa kluczowe: , ,

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »
Archiwa
Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy: logo-fanimani
logo-dobrywolontariat
Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom.
Współpracujemy z: SOS Wioski Dziecięce