Pierwszy polski raport Social Watch – Czas na prawa

Stowarzyszenie Interwencji Prawnej jest członkiem polskiej Koalicji Social Watch. W 60 rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka powstał pierwszy polski raport Social Watch – Czas na prawa. Jest on przeglądem przestrzegania przez Polskę międzynarodowych zobowiązań w zakresie praw człowieka. Członkowie Stowarzyszenia są autorami dwóch rozdziałów z raportu.
Raport można pobrać ze strony: http://karat.org/karat/img/fckimages/SW_national_report_2008(4).pdf
Celem funkcjonowania Koalicji Social Watch jest monitorowanie wdrażania przez rząd polski międzynarodowych zobowiązań dotyczących rozwoju społecznego oraz równości płci. Funkcjonowanie Koalicji jest koordynowane przez KARAT.
Social Watch to międzynarodowa sieć organizacji pozarządowych działająca od 1995 roku w ponad 60 krajach świata. Social Watch co roku publikuje międzynarodowy raport na temat sukcesów i niepowodzeń w zakresie realizacji przez rządy międzynarodowych zobowiązań, takie jak postanowienia Szczytu Społecznego w Kopenhadze czy Międzynarodowej Konferencji na rzecz Kobiet w Pekinie.
Raport Czas na prawa stanowi próbę włączenia Polski w debatę na temat rozwoju społecznego, którą od ponad 10 lat Social Watch prowadzi na forum międzynarodowym, w tym na forum ONZ.


Raport "Czas na prawa"

/plik PDF, 2.4MB/

Słowa kluczowe: , , ,

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »

Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy:
logo-fanimani

Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom:
logo-dobrywolontariat