Władze

Zarząd:

katarzyna_slubikKatarzyna Słubik
Prezeska Zarządu

Prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Autorka publikacji z zakresu migracji i przestrzegania praw migrantów. Szczególnie zainteresowana zagadnieniem przemocy ze względu na płeć w społecznościach migranckich oraz prawami osób LGBT.


aleksandra_chrzanowskaAleksandra Chrzanowska
Członkini Zarządu

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim (praca magisterska o tożsamości kulturowej uchodźców czeczeńskich w Polsce). Pracowała  jako tłumaczka psychologa w polskim przedstawicielstwie Fundacji Lekarze bez Granic, realizującej program pomocy psychologicznej dla osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy. W Stowarzyszeniu pracuje z przymusowymi migrantami jako doradczyni integracyjna/międzykulturowa oraz koordynatorka projektów. Autorka publikacji z zakresu integracji uchodźców i wielokulturowości. Laureatka VIII edycji (2015) nagrody im. J. Zimowskiego przyznawanej za działalność na rzecz grup społecznych znajdujących się w sytuacjach ekstremalnych, w szczególności na rzecz migrantów i uchodźców.

Lubi  ludzi, książki i podróże, a najbardziej to, co pomiędzy.


ewa_grzegrzolkaEwa Grzegrzółka
Członkini Zarządu

Absolwentka psychologii międzykulturowej (ukierunkowanie na kraje arabskie, afrykańskie i psychologię religii). Zainteresowana prawami ludzi i zwierząt, uwielbia naturę i podróże po świecie. W Stowarzyszeniu doradczyni w Centrum Informacyjnym dla Cudzoziemców.

 


Witold Klaus
Członek Zarządu

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz członek Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, kryminolog i badacz migracji; laureat Społecznego Nobla 2008 dla innowatora społecznego (nagroda przyznawana przez Fundację Ashoka – Innovators for the Public), autor wielu prac z zakresu kryminologii, wiktymologii, praw człowieka, migracji i uchodźstwa.

Lubi gotować i nie pogardzi dobrą książką ani lampką wytrawnego wina.


Małgorzata Jaźwińska
Członkini Zarządu

Adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Szczególnie interesuje się problematyką administracyjnej detencji uchodźców i migrantów.
Lubi wieczory karciane i górskie wyjazdy.

 

Komisja rewizyjna:

Joanna Subko
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej

Prawniczka, ukończyła Wydział Prawa i Administracji UW oraz Université de Poitiers (Master professionnel de Droit des affaires). Przez wiele lat pracowała w Stowarzyszeniu udzielając porad prawnych cudzoziemcom i uchodźcom. Specjalizuje się w prawie migracyjnym i antydyskryminacyjnym. Lubi mikrowycieczki, komiksy i koncerty.


Karolina Mazurczak
Członkini Komisji Rewizyjnej

Absolwentka filologii rosyjskiej na Uniwersytecie im.A.Mickiewicza i stosunków międzynarodowych na Collegium Civitas. W latach 2009-2016 pracowała w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej jako doradczyni cudzoziemców i koordynatorka projektów. Aktualnie pracuje w Fundacji Solidarności Międzynarodowej, gdzie zarządza projektami realizowanymi w krajach Partnerstwa Wschodniego.


Ismena Saadi
Członkini Komisji Rewizyjnej

Prawniczka z ponad 12 letnim doświadczeniem zawodowym, które zdobywała m.in. w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej, radca prawny przy OIRP w Warszawie, od lat związana z szeroko pojętym sektorem pozarządowym, wspiera działalność kilku Stowarzyszeń (w tym utworzonych przez migrantów). Na co dzień udziela porad prawnych cudzoziemcom mieszkającym w Polsce.

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »

Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy:
logo-fanimani

Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom:
logo-dobrywolontariat