Władze

Zarząd:

witold_klausWitold Klaus
Prezes

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz członek Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, kryminolog i badacz migracji; laureat Społecznego Nobla 2008 dla innowatora społecznego (nagroda przyznawana przez Fundację Ashoka – Innovators for the Public), autor wielu prac z zakresu kryminologii, wiktymologii, praw człowieka, migracji i uchodźstwa.

Lubi gotować i nie pogardzi dobrą książką ani lampką wytrawnego wina.


aleksandra_chrzanowskaAleksandra Chrzanowska
Członkini Zarządu

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim (praca magisterska o tożsamości kulturowej uchodźców czeczeńskich w Polsce). Pracowała  jako tłumaczka psychologa w polskim przedstawicielstwie Fundacji Lekarze bez Granic, realizującej program pomocy psychologicznej dla osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy. W Stowarzyszeniu pracuje z przymusowymi migrantami jako doradczyni integracyjna/międzykulturowa oraz koordynatorka projektów. Autorka publikacji z zakresu integracji uchodźców i wielokulturowości. Laureatka VIII edycji (2015) nagrody im. J. Zimowskiego przyznawanej za działalność na rzecz grup społecznych znajdujących się w sytuacjach ekstremalnych, w szczególności na rzecz migrantów i uchodźców.

Lubi  ludzi, książki i podróże, a najbardziej to, co pomiędzy.


ewa_grzegrzolkaEwa Grzegrzółka
Członkini Zarządu

Absolwentka psychologii międzykulturowej (ukierunkowanie na kraje arabskie, afrykańskie i psychologię religii). Zainteresowana prawami ludzi i zwierząt, uwielbia naturę i podróże po świecie. W Stowarzyszeniu doradczyni w Centrum Informacyjnym dla Cudzoziemców.


katarzyna_slubikKatarzyna Słubik
Członkini Zarządu

Prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W Stowarzyszeniu  udziela porad prawnych cudzoziemcom oraz koordynuje projekt z zakresu praw cudzoziemców i poradnictwa. Autorka publikacji z zakresu migracji i przestrzegania praw migrantów. Szczególnie zainteresowana zagadnieniem przemocy ze względu na płeć w społecznościach migranckich oraz prawami osób LGBT.


agnieszka_kwasniewskaAgnieszka Kwaśniewska-Sadkowska
Członkini Zarządu

Radca prawny, specjalistka od prawa rodzinnego, a także mediatorka, trenerka (w sprawach prawa i mediacji). W Stowarzyszeniu koordynuje projekty oraz zajmuje się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych w ramach Sekcji Pomocy Dziecku i Rodzinie. Lubi dobre książki kryminalne, piłkę nożną i muzykę Kuby Badacha.

 

Komisja rewizyjna:

dagmara_wozniakowskaDagmara Woźniakowska-Fajst
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej

Doktor nauk prawnych, kryminolożka, adiunkt w Zakładzie Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych PAN oraz w Katedrze Kryminologii i Polityki Karnej Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Interesuje się problematyką nieletnich i kobiet jako sprawców i ofiar przestępstw. Specjalizuje się także w problematyce przestępczości na tle emocjonalnym (stalking, mobbing, bullying). Uwielbia (i umie!) gotować, pływać i żeglować.


Joanna Subko
Członkini Komisji Rewizyjnej

Prawniczka, ukończyła Wydział Prawa i Administracji UW oraz Université de Poitiers (Master professionnel de Droit des affaires). Przez wiele lat pracowała w Stowarzyszeniu udzielając porad prawnych cudzoziemcom i uchodźcom. Specjalizuje się w prawie migracyjnym i antydyskryminacyjnym. Lubi mikrowycieczki, komiksy i koncerty.


aleksandra_winiarskaAleksandra Winiarska
Członkini Komisji Rewizyjnej

Doktor socjologii (IS UW), absolwentka kierunków: stosunki międzykulturowe oraz stosowane nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Prowadzi projekty badawcze z zakresu wielokulturowości oraz zajęcia dydaktyczne i szkolenia z zakresu komunikacji, mediacji i rozwiązywania konfliktów. Mediatorka w sprawach karnych, cywilnych, pracowniczych i rodzinnych. Bardzo lubi podróże dalekie i bliskie oraz literaturę faktu.

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »

Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy:
logo-fanimani

Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom:
logo-dobrywolontariat

Współpracujemy z:
SOS Wioski Dziecięce