Centrum Wolontariatu

Centrum Wolontariatu stanowi uzupełnienie poradnictwa prawnego oraz integracyjnego i międzykulturowego dla cudzoziemców.

Jego celem jest zarówno bezpośrednia pomoc cudzoziemcom, jak i podniesienie świadomości społecznej w zakresie uchodźstwa i problemów z nim związanych. W związku z tym grupa wolontariuszy (preferowana dobra znajomość języka rosyjskiego, mile widziany angielski i francuski) zostanie przygotowana do pracy z osobami pochodzącymi z odmiennych od naszej kultur.

Ich dalszym zadaniem będzie towarzyszenie cudzoziemcom w trakcie stawiania pierwszych kroków w naszym kraju i pomoc w załatwieniu wszelkich spraw integracyjnych: urzędowych, zdrowotnych, edukacyjnych czy innych, z którymi trudno jest im sobie poradzić samodzielnie. W ten sposób wolontariusze będą nie tylko pomagać uchodźcom, ale też szerzyć wiedzę o problematyce uchodźstwa w urzędach i innych instytucjach, ucząc i uwrażliwiając osoby tam pracujące, by następnym razem były bardziej wyrozumiałe w stosunku do  cudzoziemców.

W Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej pracuje już kilku wolontariuszy, którzy głównie pełnią rolę tłumaczy podczas wizyt lekarskich.

MILE WIDZIANE SĄ OSOBY,

KTÓRE CHCIAŁYBY SIĘ PODJĄĆ POMOCY CUDZOZIEMCOM!

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt z koordynatorem Centrum Wolontariatu:

Olga Hilik
o.hilik@interwencjaprawna.pl
tel. 886 098 969

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »

Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy:
logo-fanimani

Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom:
logo-dobrywolontariat