Pracownicy i współpracownicy

Wasyl Błozwa

Doradca klienta
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W Stowarzyszeniu pracuje z migrantami jako doradca. Szczególnie interesuje się problematyką legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. Lubi wycieczki po Warszawie.

aleksandra_chrzanowskaAleksandra Chrzanowska

Doradczyni międzykulturowa / koordynatorka projektów
Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim (praca magisterska o tożsamości kulturowej uchodźców czeczeńskich w Polsce). Pracowała  jako tłumaczka psychologa w polskim przedstawicielstwie Fundacji Lekarze bez Granic, realizującej program pomocy psychologicznej dla osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy. W Stowarzyszeniu pracuje z przymusowymi migrantami jako doradczyni integracyjna/międzykulturowa oraz koordynatorka projektów. Autorka publikacji z zakresu integracji uchodźców i wielokulturowości. Laureatka VIII edycji (2015) nagrody im. J. Zimowskiego przyznawanej za działalność na rzecz grup społecznych znajdujących się w sytuacjach ekstremalnych, w szczególności na rzecz migrantów i uchodźców. Lubi  ludzi, książki i podróże, a najbardziej to, co pomiędzy.

Olga Dobrowolska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Praca magisterska na temat “Pojęcie uchodźcy w prawie międzynarodowym”. W Stowarzyszeniu zajmuje się prawem migracyjnym ( legalizacja i zatrudnienie cudzoziemców). Zawodowo interesuje się prawami człowieka, prawem konstytucyjnym i prawem pracy. Prywatnie lubi gotowanie i podróże.

ewa_grzegrzolkaEwa Grzegrzółka

Doradczyni klienta / koordynatorka projektów
Absolwentka psychologii międzykulturowej (ukierunkowanie na kraje arabskie, afrykańskie i psychologię religii). Zainteresowana prawami ludzi i zwierząt, uwielbia naturę i podróże po świecie. W Stowarzyszeniu doradczyni w Centrum Informacyjnym dla Cudzoziemców.

olga_hilikOlga Hilik

Koordynatorka Centrum Wolontariatu
Absolwentka pedagogiki i filologii rosyjskiej na UW. W Stowarzyszeniu pracuje jako koordynatorka Centrum Wolontariatu – współpracuje z wolontariuszami i uchodźcami. Lubi podróżować, spotykać na swojej drodze ciekawych ludzi i poznawać nowe miejsca. W sferze jej zainteresowań jest także sztuka, w tym również kulinarna. Bardzo interesują ją osobliwości zachowań zwierząt i ludzi.

Małgorzata Jaźwińska

Prawniczka
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Szczególnie interesuje się problematyką administracyjnej detencji uchodźców i migrantów.
Lubi wieczory karciane i górskie wyjazdy.

witold_klausWitold Klaus

Członek Zarządu
Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz członek Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, kryminolog i badacz migracji; laureat Społecznego Nobla 2008 dla innowatora społecznego (nagroda przyznawana przez Fundację Ashoka – Innovators for the Public), autor wielu prac z zakresu kryminologii, wiktymologii, praw człowieka, migracji i uchodźstwa.
Lubi gotować i nie pogardzi dobrą książką ani lampką wytrawnego wina.

agnieszka_kwasniewskaAgnieszka Kwaśniewska-Sadkowska

Radca prawny / koordynatorka projektów
Radca prawny, specjalistka od prawa rodzinnego, a także mediatorka, trenerka (w sprawach prawa i mediacji). W Stowarzyszeniu koordynuje projekty oraz zajmuje się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych w ramach Sekcji Pomocy Dziecku i Rodzinie. Lubi dobre książki kryminalne, piłkę nożną i muzykę Kuby Badacha.

patrycja_mickiewiczPatrycja Mickiewicz

Prawniczka
Radca prawna, od wielu lat zajmuje się kwestiami związanymi z legalizacją pobytu cudzoziemców.  W Stowarzyszeniu udziela bezpłatnych porad prawnych w ramach Sekcji do Spraw Cudzoziemców oraz Sekcji Pomocy Dziecku i Rodzinie. Lubi ciekawe historie, dobre reportaże i spotkania po latach.

maria_nielacznaMaria Niełaczna

Koordynatorka Sekcji Wolność
Prawnik, kryminolog. Obroniła doktorat na temat kontroli więzień i zapobieganiu różnym formom maltretowania, jakie mają w nich miejsce. W Stowarzyszeniu prowadzi badania na temat różnych grup więźniów i monitoruje polskie więzienia. W Uniwersyteckiej “Klinice art. 42 kkw” wraz ze studentami zajmuje się sprawami skazanych. Pisuje wiersze, tańczy i pływa. Lubi Tolkiena, św. Franciszka, Thorgala, Eddie Veddera i Terry’ego Pratchetta, swoich bratanków i rodziców.

Aleksandra PulchnyAleksandra Pulchny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (praca magisterska na temat zjawiska handlu ludźmi w Polsce), studiowała również na Uniwersytecie Toulouse I Capitole we Francji. Współzałożycielka sieci International Network on Legal Assistance to Refugees zrzeszającej prawników i tłumaczy oferujących bezpłatną pomoc dla uchodźców. W Stowarzyszeniu udziela porad prawnych migrantom oraz uchodźcom. Interesuje się migracjami międzynarodowymi i fotografią dokumentalną.

magdalena_sadowskaMagdalena Sadowska

Prawniczka
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (praca magisterska na temat dzieci-uchodźców w polskiej procedurze w sprawie nadania statusu uchodźcy). W Stowarzyszeniu udziela porad prawnych w ramach Sekcji do Spraw Cudzoziemców. Interesuje się prawami człowieka, prawem administracyjnym i historią.

                              Katarzyna Słubik

Abskatarzyna_slubikolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W Stowarzyszeniu udziela porad prawnych cudzoziemcom oraz koordynuje projekt z zakresu praw cudzoziemców i poradnictwa. Autorka publikacji z zakresu migracji i przestrzegania praw migrantów. Szczególnie zainteresowana zagadnieniem przemocy ze względu na płeć w społecznościach migranckich oraz prawami osób LGBT.

malgorzata_wolfMałgorzata Wolf

Sekretarka
Osoba pierwszego kontaktu w Stowarzyszeniu. Codziennie ogarnia telefony, korespondencję i wszelkie inne sprawy bieżące. Osoba niezastąpiona organizacyjnie, logistyczne wsparcie wszystkich pracowników SIP. Opiekuje się biurem, klientami i osobami odwiedzającymi nas każdego dnia. Lubi gotować, dziergać i haftować.

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »

Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy:
logo-fanimani

Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom:
logo-dobrywolontariat