Debata pt. „Poradnictwo prawne prawem człowieka? Po co uchodźcom porada prawna”

pppc510 grudnia 2014 r., godz. 11.00-12.45

Państwo-miasto, ul. Gen. Władysława Andersa 29, Warszawa

Paneliści: Monika Prus (Dyrektor Departamentu Polityki Migracyjnej MSW), dr Paweł Dąbrowski (Przewodniczący Rady ds. Uchodźców), dr Witold Klaus (Prezes Stowarzyszenia Interwencji Prawnej) oraz Aslan Dekajew.

Rozmowę poprowadzi dziennikarz prasowy i telewizyjny, Roman Kurkiewicz.

Tematem debaty będzie konieczność zapewnienia dostępu do bezpłatnego poradnictwa dla cudzoziemców, szczególnie starających się o nadanie statusu uchodźcy. Zagadnienie omawiane będzie w szerszym kontekście polityki państwa wobec cudzoziemców, w tym niewypełniania przez Polskę zobowiązań wynikających z przepisów unijnych (do dziś nie wdrożone zostały przepisy dyrektyw w tym zakresie), potrzeb samych uchodźców do skorzystania z pomocy prawnej oraz działań organizacji pozarządowych wspierających tę grupę cudzoziemców.

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz migrantów (w tym organizacje migranckie), przedstawicieli instytucji publicznych oraz wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem. Wstęp wolny.

Prosimy o potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu do 8 grudnia 2014 na adres mailowy: k.soltan-koscielecka@interwencjaprawna.pl

Debata organizowana jest w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Prawnego i Obywatelskiego. Informacje o innych wydarzeniach odbywających się w ramach Tygodnia znajdziecie na stronie www.obywateliprawo.pl. Tydzień Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Patronami medialnymi są:
Dziennik Gazeta Prawna
Portal Lex.pl
Kwartalnik Trzeci Sektor

 

Nad wydarzeniem patronat objął serwis

wawa-ngo-logo2

 

Słowa kluczowe: , ,

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »
Archiwa
Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy: logo-fanimani
logo-dobrywolontariat
Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom.
Współpracujemy z: SOS Wioski Dziecięce