Debata “Jak Polska pomaga uchodźcom”

jak-polska-pomaga-uchodzcomPriorytetowe i bezdyskusyjne jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Nie możemy zgodzić się ani na szantaże, ani w, imię poprawności politycznej, na jakiekolwiek narzucone nam kwoty uchodźców do przyjęcia – mówiła Beata Szydło w kampanii wyborczej. Pół roku później na międzynarodowej konferencji darczyńców na rzecz Syrii w Londynie zapowiedziała, że: – Polska dołącza do państw, które przeznaczają środki finansowe na pomoc humanitarną w Syrii. Chcemy w ten sposób doprowadzić do rozwiązania problemu, który narodził się tam na miejscu, by Syryjczycy mogli wrócić do domów.

Cztery organizacje: Grupa Zagranica, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, uchodźcy.info i MamPrawoWiedziec.pl sprawdziły, jaką politykę wobec kryzysu migracyjnego i uchodźców prowadził polski rząd w 2016 r. Na pomoc humanitarną w odpowiedzi na kryzys syryjski Polska wysłała 34,7 mln zł.

Czy pomoc, której Polska udziela uchodźcom jest wystarczająca? Ile jako państwo bogatsze, będące w stanie pokoju, powinniśmy zrobić, aby pomóc ofiarom wojny czy prześladowań?

Na pytania te spróbujemy odpowiedzieć podczas debaty “Jak Polska pomaga uchodźcom?”, która odbędzie się 12 grudnia 2016 roku w Pracowni Duży Pokój (ul. Warecka 4/6, Warszawa) o godzinie 19:00.

Podczas debaty wraz z zaproszonymi gośćmi: parlamentarzystami i ekspertami spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, na ile działania polskiego rządu odpowiadają na rzeczywiste problemy ofiar konfliktu w Syrii. Debacie towarzyszyć będzie prezentacja raportu z monitoringu polskiej współpracy rozwojowej.

Wydarzenie na portalu Facebook: http://bit.ly/JakPolskaPomaga.

Zaproszenie na debatę “Jak Polska pomaga uchodźcom?”

Słowa kluczowe: , ,

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!
Nasz numer KRS to 0000240024

Nr konta:
63 2030 0045 1110 0000 0307 2610

Wesprzyj nasze działania
dowolną kwotą
przekazaną online »
Archiwa
Możesz nas wesprzeć robiąc zakupy: logo-fanimani
logo-dobrywolontariat
Jesteśmy organizacją przyjazną wolontariuszom.
Współpracujemy z: SOS Wioski Dziecięce