Centrum Informacyjne dla Cudzoziemców

Jeżeli:

  1. Ubiegasz się o kartę pobytu (pobyt stały lub czasowy)? Zawsze uzyskasz u nas poradę w tym zakresie.
  2. Składasz wniosek do Urzędu Wojewódzkiego (należy złożyć NAJPÓŹNIEJ ostatniego dnia legalnego pobytu)? Nie czekaj do ostatniej chwili! Przyjdź do nas i sprawdź, czy masz wszystkie dokumenty.
  3. Chcesz ubiegać się o stały pobyt? Nasi doradcy szczegółowo wyjaśnią Ci zasady.
  4. Otrzymałeś decyzję negatywną? Każdy Cudzoziemiec ma prawo ODWOŁAĆ SIĘ od wydanej decyzji w ciągu 14 dni od jej otrzymania – przyjdź jak najszybciej do naszego prawnika, który pomoże w napisaniu odwołania
  5. Posiadasz kartę pobytu? U nas dowiesz się, jakie masz prawa w Polsce i czy karta działa za granicą.
  6. Jesteś ofiarą dyskryminacji lub nieuczciwego pracodawcy? Przyjdź! Znajdziemy specjalistę, który Ci pomoże.
  7. Zastanawiasz się, czy wynająć pełnomocnika? Pomyśl, czy warto wydawać pieniądze i ryzykować? Pomożemy Ci zorientować się w przepisach, byś mógł poradzić sobie sam. I co najważniejsze – nie padniesz ofiarą oszustwa!
  8. Zostałeś oszukany przez nieuczciwego pełnomocnika? Nasi prawnicy postarają się Ci pomóc.
  9. Nie jesteś żadną z ww. osób, ale chcesz skonsultować swój problem ze specjalistą? Odwiedź nas w siedzibie Stowarzyszenia.

Nie jesteśmy urzędem. Nie jesteśmy prywatną agencją. Działamy w partnerstwie z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, co potwierdza tylko naszą wiarygodność, jako organizacji,  która chce Ci pomóc. WSZYSTKIE PORADY UDZIELANE SĄ BEZPŁATNIE! Działamy od marca 2009 r. w ramach Sekcji ds. Cudzoziemców Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Pomagamy migrantom z państw spoza Unii Europejskiej, przebywającym w Polsce.

Pracownicy SIP prowadzą dyżury w biurze Stowarzyszenia przy ul. Siedmiogrodzkiej 5/51, gdzie doradcy z dużym doświadczeniem udzielają kompleksowej pomocy. Codziennie na dyżurze jest także prawnik, który pomaga w sporządzeniu pisma (np. odwołania od decyzji urzędu), udziela porady prawnej, wyjaśnia obowiązujące w Polsce przepisy prawne. Na spotkanie należy umówić się telefonicznie.

Interweniujemy w przypadkach, gdy naruszane są prawa cudzoziemców, staramy się walczyć z dyskryminującymi przepisami i praktyką.

Język / Language / Язык

15Od 2007 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.
Przekaż 1% swojego podatku!